Twoje dziecko potrzebuje korekcji wzroku?

Pomożemy w wyborze najlepszych okularów!

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór fantastycznych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci.

Informujemy, że dbając o zadowolenie klientów rozszerzyliśmy nasze usługi o wymianę szkieł w oprawach klienta.

Przychodząc do nas z receptą Instytutu Leczenia Zeza otrzymasz 10% rabatu na nowe oprawy.

Wysyłamy gotowe okulary Pocztą Polską z dwiema opcjami zapłaty: za pobraniem lub po dokonaniu wpłaty przelewem.

Dzieci potrzebują wyjątkowych okularów pod względem wygody noszenia oraz bezpieczeństwa!

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że dzieci to szczególnie wymagający klienci. Spędzają dużo czasu w ruchu, uprawiają rozmaite sporty, bawią się z rówieśnikami, a ich pomysłowość niekiedy przekracza naszą wyobraźnię.

Bywa, że dziecko spędza dużo czasu przed ekranem komputera czy telewizora.

Dlatego też każdy mały i młody człowiek potrzebuje okularów elastycznych, wyposażonych w wytrzymałe i bezpieczne soczewki, chroniące ich wrażliwe oczy.

Z myślą o Twoim dziecku korzystamy z ofert najlepszych producentów soczewek dostępnych na rynku.

W salonie optycznym "Tęczowe okulary" oferujemy:

Co gwarantujemy?

Warto wiedzieć!

Oprawki dla małych pociech są wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Szczególna elastyczność tworzywa zmniejsza szansę pęknięcia lub złamania oprawek, często nie posiadających żadnych zawiasów ani śrubek, a na końcówki zauszników można przypiąć sznureczek lub gumkę, dzięki której okulary są zawsze tam gdzie być powinny.

Im dziecko jest starsze tym kolekcje okularowe coraz bardziej przypominają te dla dorosłych.

Nie ma możliwości zakupu jednych okularów, które będą służyły przez całe dzieciństwo. Dzieci bardzo szybko rosną i ich układ wzrokowy również się zmienia. Dlatego tak ważne jest aby dziecko miało dopasowane okulary do swojego wieku.

Szkła okularowe mogą mieć powłoki uszlachetniające np.

Szkła korekcyjne przeciwsłoneczne (barwione)

Okulary ze szkłami korekcyjnymi barwionymi często traktowane są jako zapasowa para okularów, ponieważ zabarwienie, które ma spełniać funkcję ochronną jest zdecydowanie za ciemne by używać ich w pomieszczeniach. Procent i kolor zabarwienia zależy od życzenia klienta, jednakże najodpowiedniejszym zabarwieniem jest 50 lub 80% a kolor brązowy, szary bądź szaro - zielony, najlepiej spełniają swoją funkcję.

Istnieje kilka wariantów barwienia takich szkieł:

Soczewki fotochromowe

Jedną z odmian soczewek przeciwsłonecznych są soczewki fotochromowe. Podstawowym zadaniem soczewek fotochromowych jest redukcja dużego natężenia światła. Soczewki rozjaśniają się i przyciemniają w szybkim tempie, a materiał zachowuje swój atrakcyjny kolor na każdym poziomie przejściowym, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Soczewki TRANSITIONS VII to najszybsze soczewki fotochromowe, zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania. Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są niemal tak przezroczyste jak soczewki bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne.

To idealny wybór dla ludzi ceniących komfort i estetykę.

Soczewki polaryzacyjne

Drugą z odmian soczewek przeciwsłonecznych są soczewki polaryzacyjne. Zabarwione soczewki chronią przed bezpośrednim światłem słonecznym, ale nie zabezpieczają przed odbitym światłem spolaryzowanym. Do oślepienia dochodzi wtedy, gdy odbite światło pada na gładką powierzchnię, np. wody, śniegu, piasku, mokrej jezdni, wewnętrznej strony szyby przedniej w samochodzie lub karoserii auta. Promienie słoneczne rozchodzą się w różnych kierunkach. Po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną promienie świetlne uporządkowują się w jednej płaszczyźnie. Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie nie drażniąc wrażliwych oczu odblaskami, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, bez przekłamania rzeczywistości.

Zalety soczewek polaryzacyjnych:

Zaleca się noszenie soczewek polaryzacyjnych DZIECIOM, ponieważ oko dziecka jest nadzwyczaj WRAŻLIWE.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

↑ Do góry

Projekt: Kunicki DESIGN