Zalety szkieł progresywnych

Dobrze dopasowane oraz prawidłowo zastosowane szkła progresywne gwarantują doskonałe widzenie na każdą odległość patrzenia: w dal (np. podczas prowadzenia samochodu, wygłaszania referatu dla studentów na sali audytoryjnej czy podziwiania krajobrazów ), w odległości pośredniej (podczas pracy przed monitorem komputerowym czy pieczeniu pysznej szarlotki) a także do bliży (gdy chcemy bez wysiłku przeczytać właśnie w tej chwili otrzymany sms czy na niego odpowiedzieć). Takimi szkłami można skorygować różne wady refrakcji jednocześnie:

Najnowocześniejsze pod względem technologicznym szkła progresywne są zaprojektowane z myślą o osobach presbyopijnych czyli każdego kto rozpoczął dostosowywać odległość czytanego tekstu czy zmieniać odległość monitora komputerowego od oczu aby uzyskać ostry i wyraźny obraz.

Dzięki szkłom progresywnym w pełni jesteśmy uniezależnieni oraz dwóch lub większej ilości par okularów ponieważ wykorzystujemy okulary progresywne do patrzenia na wszystkie odlegości. Górną cześć szkła progresywnego wykorzystujemy do patrzenia w dal, środkową część do patrzenia na odległość pośrednią (ekran komputera) a dolną do patrzenia do bliży (czytanie, pisanie).

Podczas każdej wykonywanej czynności szkła te zapewniają płynne, nie zakłócone „skokiem” obrazu patrzenie na różne odległości. Używając szkieł progresywnych uzyskuje się ostre widzenie niezależnie czy patrzy się na osobę wchodzącą do pokoju, ekran komputera czy dokumenty leżące na biurku.

Są osoby, u których układ wzrokowy pozwala na używanie okularów tylko w miejscu pracy lub podczas oddawania się pasjom, czyli sytuacje, gdy nie potrzebna jest korekcja do dali. Takie rozwiązanie także możliwe jest poprzez zastosowanie szkieł progresywnych. Okulary z zamontowanymi szkłami progresywnymi wyglądają jak zwykłe okulary, można dopasować je do indywidualnych rysy twarzy (kształtu), w ulubionym kolorze, w wybranym stylu czy deseniu.

Należy pamiętać, że tak wyspecjalizowane, wyprodukowane i indywidualnie dla każdego z oczu dobrane moce szkieł powinny być przepisane przez doświadczonego specjalistę, gdyż każdy z użytkowników ma inne cechy oraz potrzeby wzrokowe. Dopiero wtedy patrzenie w nich będzie komfortowe i będzie ułatwiać czynności dnia codziennego. A przecież właśnie tego każdy z nas oczekuje.

↑ Do góry

Regulamin rejestracji | Polityka prywatności