Operacja zeza u dorosłych

Wiele osób nie ma świadomości, że operacje zeza można wykonywać także u dorosłych. Często, dorośli pacjenci z zezem są mylnie informowani (nawet przez okulistów), że nie jest możliwe u nich przeprowadzenie operacji zeza. Nie jest to na szczęście prawdą. Operacyjne leczenie zeza jest możliwe w każdym wieku, także u osób dorosłych.

Porównanie wyglądu osoby dorosłej przed i po operacji zeza

Bardzo często osoby dorosłe, u których udało się ustawić operacyjnie oczy ‘’prosto’’ żałują, że stało się to tak późno. Bardzo często też mówią nam jak bardzo zabieg ten zmienił ich życie. Jak bardzo nabrali pewności siebie. Dlatego chcemy aby stało się powszechnie wiadomo, że operacyjne leczenie zeza jest możliwe także u dorosłych.

Poniżej zamieszczamy pięć krótkich filmów, w których dorośli pacjenci z zezem opowiadają jak operacja zeza wpłynęła pozytywnie na ich życie.

Jaki wpływ miało na Ciebie pozbycie się zeza?
Wyglądam normalnie... Czuję się normalny…
Czy ktoś zauważył poprawę?
Tak, wszyscy w pracy. Jest zdecydowanie lepiej.


Jak przebiegła operacja?
Nawet nie zauważyłam, kiedy ją przeszłam. Było cudownie: łatwo, bezboleśnie. Pierwszej nocy lekko bolała mnie głowa i swędziało mnie oko. Ale poza tym… żadnych problemów!


Wcześniej miałam zaawansowanego zeza szczególnie w lewym oku. Miało to wpływ na moje życie zawodowe i towarzyskie bo bardzo stresowałam się poznawaniem nowych ludzi i prowadzeniem z nimi nawet najprostszych rozmów. Teraz, kiedy już patrzę prosto przed siebie, chyba nawet poprawił mi się wzrok!


Pierwszy raz widzi pan w ten sposób?
Tak. Zna pan te obrazki z gazet, na których powinno się coś zobaczyć?
Te ukryte obrazy?
Nigdy nie byłem w stanie niczego dostrzec.
A teraz pan widzi?
Tak, teraz widzę wyraźnie, że obrazek jest trójwymiarowy.


Życie z zezem może być męką. Zdziwiłam się, że istnieje na to rada i czuję niemal złość na myśl, że czekałam na zabieg może dłużej, niż było to konieczne. Operacja trwa niecałą godzinę; jej koszty pokrywane są z ubezpieczenia (w większości przypadków).


Filmy uzyskano dzięki uprzejmości doktora Dawida Stagera Juniora (Plano, Texas, USA). Pacjenci wyrazili zgodę na ich użycie w celach edukacyjnych.

↑ Do góry

Projekt: Kunicki DESIGN