Okulistyka dziecięca
Zapraszamy na wizytę okulistyczną gdy:
- dziecko zezuje
- dziecko ma oczopląs
- dziecko mruży oczy, zbyt często mruga lub przysuwa się do telewizora w trakcie oglądania
- niemowlę łzawi lub ma zaropiałe oczy od urodzenia
- niemowlę ma jedno oko większe
- w rodzinie występuje wada wzroku
- w rodzinie występuje zez
- w rodzinie występuje oczopląs
- w rodzinie występuje niedowidzenie
Studia przypadków
Dzięki współpracy z Children's Eye Foundation (Fundacji Na Rzecz Leczenia Wzroku Dzieci), opublikowaliśmy serię stworzonych przez nich filmów edukacyjnych.
-
Zez zbieżny niemowlęcy u Drew
Drew urodził się z zezem zbieżnym niemowlęcym. Diagnozę wydano, gdy miał cztery miesiące, lecz rodzice zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak z jego oczkami już osiem tygodni po urodzeniu chłopca… -
Zez u Zoe
Gdy Zoe miała osiem miesięcy, mama i tata zauważyli, że córeczka zaczyna patrzeć krzywo. Poruszyli tę kwestię na wizycie u pediatry, przekonani, że lekarz powie, iż to zupełnie normalny objaw… -
Zez i niedowidzenie – okulary dla Jaxona
Jaxon ma dwa lata i dziewięć miesięcy. Kiedy Jaxon miał czternaście miesięcy, zdiagnozowano u niego zeza oraz niedowidzenie (tzw. „leniwe oko”) w prawym oczku.… -
Dalekowzroczność i niedowidzenie – okulary dla Stuarta
Nasz synek, Stuart, zaczął nosić okulary na miesiąc przed swoimi trzecimi urodzinami. Gdy miał dwa latka, zauważyliśmy, że staje bardzo blisko telewizora. Również gdy oglądał książeczki czy zdjęcia… -
Leczenie niedowidzenia u Briana
Brian to 6-letni chłopiec, u którego w wieku pięciu lat wykryto niedowidzenie, oraz tzw. „leniwe oko”. Nagranie ukazuje sposoby, dzięki którym udało się poprawić jego wzrok…
Warto także zapoznać się z artykułem: Czy jest sens badać okulistycznie małe dziecko?
Recenzja zamieszczona w Gazecie Wyborczej.
Gazeta Wyborcza, Sobota 16 października 2010.
„Miejsca przyjazne maluchom”
81 pozycji liczy tegoroczna lista miejsc przyjaznych dzieciom. Certyfikatem i nalepką "Kraków przyjazny maluchom" będą mogli pochwalić się tylko najlepsi.
Do akcji zgłosiło się 110 miejsc, ale nie wszystkie pozytywnie przesły weryfikację rodzicielsko-dziecięcego jury. Stawialiśmy na jakość, więc odpadły miejsca przyjazne tylko pozornie. Takie, w których brakuje dobrze wyposażonych kącików malucha, ciekawej oferty dla dzieci, przewijaków czy krzesełek do karmienia.
Dzisiaj przedstawiamy tegorocznych laureatów. Do wszystkich tych miejsc można wybrać się nawet z kilkumiesięcznym maluchem. Przypominamy jednak, że nasz certyfikat nie jest dany raz na zawsze. Jeśli zdarzą się jakieś niedociągnięcia, prosimy o e-maile (maluchy@krakow.agora.pl) – będziemy interweniować.
Instytut Leczenia Zeza
ul. Twardowskiego 37, Kraków
Osobna poczekalnia dla dzieci wyposażona w kolorowe mebelki, pluszaki, kolorowanki, kredki, książeczki, bloki rysunkowe, układanki, puzzle, edukacyjne mapy, stolik i krzesełka. Wnętrze gabinetu jest kolorwe, personel nie używa białych fartuchów. Na życzenie rodziców pracownicy podgrzewają jedzenie dla niemowląt. Instytut dysponuje nowoczesnym sprzętem przystosowanym do badania dzieci (nowoczesna papuga-latarka, która wydaje dźwięki). W łazience są specjalne stopnie ułatwiające dzieciom korzystanie z toalety i umywalki. Przewijak dla niemowląt. Do gabinetu prowadzi podjazd dla wózków. Po badaniu dzieci są nagradzane zabwakami i naklejkami.